Знайомтеся, хто не знає – Григорій ЯРЕМЕНКО, директор департаменту інфраструктури міста. Він стомився від буденності інфраструктурних проблем і гайнув у відпустку, а от  про введення в експлуатацію 29 ліфтів чомусь забув. Сьогодні під час апаратної наради Сумського міськвиконкому обговорювали питання – чому упродовж місяця не можуть ввести в дію 29 ліфтів після капремонту. З’ясувалося, що департамент інфраструктури міста не провів експертизу виконаний ремонтних робіт, у зв’язку з чим ліфтові служби не отримали необхідні дозволи.

Хто за це має відповідати? Директор департаменту Григорій Яременко, який нині перебуває у відпустці. Саме він мав організувати усі необхідні процедури. Міський голова Олександр ЛИСЕНКО доручив своєму заступнику з питань діяльності виконавчих органів ради Олександру ЖУРБІ провести службове розслідування. «Суворий батько» навіть лякав звільненням. При чому, не вперше! «Косяків» за Яременко немало, хоча це не заважає йому отримувати щомісячно премії від міського голови. Чому? Бо пан Яременко  «знає толк» в іншій, не байдужій серцю мера, справі – укладанні тротуарної плитки. Громада Сум вже давно підозрює Григорія Яременка у формуванні замовлень на «євродвори» на бюджетні кошти у колі зацікавлених осіб – «білосердечних» однопартійців міського голови.

Також рік тому Яременка підозрювали в афері на 1,4 млн.грн. Він вступив у змову з керівником ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Промінвестбуд» задля  фіктивного виконання угоди про виготовлення техпаспортів вартістю 1,39 млн грн. У вересні 2016 року Департамент інфраструктури оголосив про проведення тендеру на закупівлю послуг з проведення технічної інвентаризації та виготовлення техпаспортів на багатоквартирні будинки в Сумах. Очікувана вартість склала 1,50 млн грн.

ТОВ НВП «Промінвестбуд» виграв тендер, заявивши, зо виконають послугу за 1,39 млн. грн., хоча дана вартість дешевша від економічно обґрунтованої. Це пояснюється тим, що переможець не мав наміру роботи техпаспорти, а планував скористатися зв’язками директора Департаменту і скопіювати вже наявні в Департаменті  забезпечення ресурсних платежів документи, які були передані з архіву КП «Сумське міське БТІ» в 2014 році. Слідство з’ясувало,  що НВП «Промінвестбуд», як і планувало,  зробило техпаспорти  на підставі фотокопій виготовлених з архівних справ, які зберігалися в Сумському БТІ. Таким чином, замість нових документів були надані виготовлені в 60-80 роках техпаспорти, які не відображали дійсний технічний та фізичний стан будівель.  При цьому, стверджують слідчі, Департамент не отримав 50 техпаспортів через відсутність архівних даних на частину будинків, а нові роботи не проводилися.

За цей інцидент пан Яременко теж не поніс відповідальності.

У 2016 році посадовців департаменту  інфраструктури міста Сумської міськради  підозрювали в тому, що ті витратили гроші з бюджету на виготовлення проектно-кошторисної документації, у якій передбачили покупку та встановлення теплових лічильників за завищеними цінами. Такий факт викрили оперативники обласного управління захисту економіки. Вони зі слідчими області провели обшуки в департаменті міськради та вилучили документи. За попередніми даними, сума збитків, завданих міському бюджету становила 350 тис. грн.

Закликати до совісті як Яременка, так і Лисенка – марна справа. Однак сумчани мають знати своїх «героїв», які впевнено ведуть місто Суми… аж ніяк не до розвитку і розквіту.