Майже загальновідомим для сум’ян є той факт, що будівництвом та ремонтом магістральних доріг у місті займається КП “Шляхрембуд”. Але мало хто знає, що дане підприємство, насправді, не є монополістом, а виборює своє право прокладати шлях у світле майбутнє містян у чесній жорсткій та безкомпромісній боротьбі.

Просто зараз в системі ProZorro триває процес надання пропозицій учасників, бажаючих позмагатися за 40 млн.грн., що надаються на поточний ремонт міських доріг.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-23-000397-b 

Ризикнемо припустити, що відбуватиметься все за звичною схемою.

Так само як виділялися 86 млн.грн. у січні 2018 року

Чи 37 млн. грудні 2017-го

Як бачимо, схема дуже проста:

  1. Знаходиться потрібна компанія, що може взяти участь в аукціоні.
  2. Конкурент пропонує свою стартову ціну трішечки вищу від цінової пропозиції КП (яким чином відбувається цей екстрасенсорний вплив на конкурента – невідомо).
  3. Протягом усіх трьох раундів аукціону ніхто жодного разу не грає на пониження.
  4. Шляхрембуд отримує підряд.
  5. PROFIT!

Може це просто прикре непорозуміння, а не система? Проглянемо давніші аналогічні закупівлі…

Ось ще кілька прикладів торгів у системі ProZorro, організатором яких є Управління капітального будівництва Сумської міської ради, а учасниками: КП “Шляхрембуд” та один із конкурентів -”невдах”, що ніяк не можуть перемогти героя нашої історії та постійно чомусь пропонують дещо вищу ціну (на якихось кілька тисяч гривень при очікуваній вартості робіт у десятки мільйонів)…

Отаке фартове в нас КП…

Щоправда, виникає питання: який сенс місту тримати ціле комунальне підприємство, якщо можна майже за ту ж ціну найняти сторонніх підрядників, яким не треба буде регулярно поповнювати статутний капітал та придбавати техніку?

Якби ми спитали керівника підприємства, звідки таке везіння, то відповідь могла б бути такою:

А щодо згаданого на початку публікації тендеру, то за великим рахунком питання лише одне: хто цього разу гратиме роль “конкурента”?

І уважний читач помітить, що поки проглядаються лише два можливих варіанти відповіді.