Продовжуємо моніторити тему поділу класів на підгрупи.

З часу попередньої публікації з’явилося декілька важливих моментів.

Школярі – не бруківка. Чи знайдуться кошти на підгрупи у школах?

Зареєстрована електронна петиція, щодо забезпечення повноти фінансування поділу на підгрупи для вивчення англійської мови, інформатики та української мови, що набрала необхідну кількість голосів буквально за один вечір, і увірвалася до топ-3 найпопулярніших петицій за час існування системи e-dem у Сумах. Наразі петиція знаходиться на розгляді, після чого має з’явитися проект рішення про внесення змін до бюджету міста на 2018 рік.

Отримали відповіді кілька запитів небайдужих містян, в яких управління освіти повідомило про загальну річну потребу в коштах на поділ на підгрупи (5-11 класи згідно вимог МОНУ мають обов’язково поділятися, молодші – на розгляд органу місцевого самоврядування) та зробило спробу перекласти відповідальність за ситуацію з неподілом англійської на директорів шкіл (спочатку всі одночасно прийняли рішення не ділити класи, а після піднятого галасу раптом так само синхронно передумали… колективний розум? ага 😉 ).

Зрозумівши, що роблять щось не те, та злякавшись піднятого галасу, у міськраді швиденько переглянули попередні адміністративні рішення, та в межах наявних коштів вирішили виправляти ситуацію.

Оголошено, що поділ 2-4 класів на підгрупи для вивчення англійської все ж здійснюватиметься.

І дійсно, після тижня без поділу –  англійську учні 2-4 почали знову вивчати по підгрупах.

Однак, фінансово навіть дане адміністративне рішення поки забезпечено не в повній мірі!

На поділ української мови у тих же 2-4 класах гроші за ініціативою міської ради взагалі поки не передбачені.

Як і передбачалося, профільне Управління освіти та науки кошти у міськради просило завчасно, проте з легкої руки директора Департамену фінансів та депутатів, на серпневу сесію із потреби у 8 млн, вийшли лише 3. Дивіться уривок із трансляції планово-бюджетної комісії від 22.08.2018:

Тобто, всієї цієї катавасії легко можна було уникнути, якби на сесії 29.08.2018 було б погоджено бюджетний запит профільного управління в повному обсязі.

8 млн знайти не змогли. Тобто, не захотіли!

При бюджеті у 3,5 млрд!

І при тому, що майже 47 млн перевиконання розподіляли.

Ціна питання – якихось 0,2% від міського бюджету.

За останніми даними 10 млн мало б вистачити і на доукомплектування підгруп (в т.ч. з української мови), і на групи продовженого дня.

Зі слів керівника профільного управління на планово-бюджетній комісії 13.09.2018:

  • нестача коштів для забезпечення фінансуванні поділу 2-4 класів на групи з вивчення англійської складає 2,2 млн.грн;
  • потреба для розподілу на підгрупи з української – 1,8 млн.грн.
  • для забезпечення всіх інших додаткових потреб (продовжений день, індивідуальне навчання) достатньо буде загальної суми у 10 млн.грн.

Але поки ці цифри попередні – остаточні підрахунки з’являться після закриття місяця (до 10 жовтня), після чого нам обіцяють детальне вивчення питання на засіданні планово-бюджетної комісії із наступним його розглядом на сесії та внесенням відповідних змін до бюджету.

Поки що найменші шанси у рідної мови.

Рускоговорящіє чиновники вважають достатнім аргументом для неподілу те, що вони свого часу українську вчили без поділу на групи.

Головний фінансист міста Світлана Липова: “Тобі українську мову діли? Не ділили. І мені не ділили!”

Далі буде…