Нещодавно в мережі з’явилося відео із припущенням про те, що Сумський водоканал скидує у Псел неочищені стоки з очисних споруд.

Реакція Міськдовоканалу не забарилася і відповідь була досить неочікуваною: на поверхні річки донний мул і причина його утворення – відсутність повеней більш ніж 10 років.

Стоп… Так у поточному ж році була досить суттєва повінь. Ая-я… Нащо ж говорити неправду?

А як з рештою тверджень?

На те нам мала б надати відповідь перевірка Державної екологічної інспекції, що через день взяла проби води поруч із трубами очисних споруд водоканалу.

Здавалося б, якщо надавач послуг переконаний у своїй правоті, і в тому що не здійснює понаднормативних скидів – мав би радіти перспективі підтвердження даного стану речей.

Так ні… Прес-аташе комунального підприємства, власниками якого є кожен містянин, погрожує контролерам юристами через те, що воду із річки, бач, брали без відома представників водоканалу.

І от сьогодні Держекоінспекція оприлюднює результати дослідження.

Державна екологічна інспекція у Сумській області інформує про результати інструментально-лабораторних досліджень проб води, відібраних з р. Псел та зворотних вод з очисних споруд КП «Міськводоканал» Сумської міської ради

Виявляється, окремі показники викидів шкідливих речовин перевищують гранично допустимі норми у 2-3 рази.

Чи дійсно такі понаднормативні викиди з очисних призвели до ситуації на першому відео, чи все ж таки донний мул також має місце бути – можливо колись дізнаємося.

Тепер справа за Прокуратурою…

Але Міськводоканал не здається: чужим результатам не віримо, проводимо свої  – вони нам більше подобаються.

Тим часом Держпробспоживслужба (санстанція) повідомляє про перевищення дозволеного рівня фекальних мас у скидах у 20 разів.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОПЕРАТИВНО ЗРЕАГУВАЛО НА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБРУДНЕННЯ Р….

Опубліковано Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області Середа, 26 вересня 2018 р.