Чи можливо, щоб реформи зробили себе самі? Які загрози для впровадження реформаторських ініціатив існують на місцевому рівні? Як пересічні громадяни можуть долучитися до творення змін у місті та країні?

Цього тижня в Сумах презентували громадську Дорожню карту реформ, розробкою якої займалася коаліція неурядових організацій Сумська платформа реформ, що створена за принципом Реанімаційного пакету реформ. Суть діяльності Платформи її учасники формулюють наступним чином: 9 громадських об’єднань (яких у процесі діяльності може стати більше) створили майданчик для сприяння впровадженню реформ на місцях.

На сьогодні до коаліції входять БО “Громадський фонд “Суми”, ГО “Місто розумних”, ГО “Інтернет-право:UA”, ГО “Бюро правничих комунікацій”, ГО “Центр соціального партнерства”, ГО “Студентське братство Сумщини”, ГО “Бюро аналізу політики”, ГО “Центр:UA”, ГО “Громадське бюро “Правозахист”.

Представники коаліції розповіли про план дій на 2019 рік, що складається з наступних напрямків:
– підзвітність та прозорість органів місцевого самоврядування
– судова реформа
– електронна демократія
– інфраструктура та громадський транспорт

За кожним із напрямків розроблений план дій, який передбачає використання наявних та розробку нових інструментів участі громадян у прийнятті рішень, а також донесення інформації про процеси реформування до мешканців міста.

Серед методів діяльності озвучено:

  • інформування населення (кампанії, лекції, відео, листівки, публічні акції)
  • розробка проектів рішень
  • реалізація місцевих ініціатив
  • навчання громадських експертів
  • участь громадян у прийнятті рішень

Під час зустрічі було презентовано перші публічні заходи в рамках реалізації Дорожньої карти реформ — білборди та сітілайти, що звертають увагу сумчан на важливість участі у електронних консультаціях та громадських слуханнях  щодо проекту міського бюджету. Результатом проведення інформаційної кампанії стало збільшення у 3 рази кількості поданих пропозицій порівняно із показником минулого року.

Як повідомили спікери, Сумська платформа реформ відкрита до співпраці з іншими громадськими об’єднаннями та окремими ініціативами та готова долучатися до розробки і впровадження рішень, що сприятимуть підвищенню рівня комфорту життя в місті Суми.

Ознайомитися із напрацьованою Дорожньою картою можна за посиланням https://goo.gl/e3h1zU.

(с) Sumy Today