Гарант Конституції починає власну діяльність з порушення законодавства України?

Вчора на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України www.president.gov.ua опубліковано указ про призначення Андрія Богдана Главою Адміністрації Президента.

Однак є питання щодо дотримання в ході даного призначення закону України “про очищення влади”

Андрій Богдан працював в уряді Азарова на посаді Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики та був звільнений 05 березня 2014 року.

Згідно Закону України “Про очищення влади” під люстрацією розуміється встановлена цим Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Очищення влади (люстрація) здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України.

Протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи згідно з переліком.

До посад, які підлягають люстрації відноситься і посада Глави Адміністрації Президента

А до переліку осіб, до яких застосовується даний закон – посада Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики

Однак, дана законодавча заборона не стала на заваді призначення.

Що це: прикра помилка, аргументоване виключення, чи свідоме порушення Закону – лишається під питанням.

Раніше про адвоката Коломойського та штабу Зеленського Андрія Богдана писали BBC –   https://www.bbc.com/ukrainian/features-47981014?fbclid=IwAR0W810-C864CvLopN-dVMuEFQe7GGRcytcxo5J8Z9XV_04QMnSeLJvoIgo