Добрі справи сумської секти

Добрі справи сумської секти

Чим відзначилася, а точніше на чому збагатилася «білосердечна влада» за останні три роки? Адже те, що на перший погляд вважається шляхетною доброю справою в ім’я громади, насправді має за собою корумповане підґрунтя особистого збагачення представників «сумської секти» – пана мера і Ко. Якими найрезонанснішими подіями рясніє літопис трирічного володарювання?

Щастя мати євродвір

Саме такий сакральний сенс закладено в ідею міського голови облаштовувати прибудинкові території. По-перше такою доброю справою можна охопити більше прихильності електорату, по-друге під цю добру справу можна підвести мільйонні оборудки. От тільки щастя мати євро двір випадає не кожному – система вибору дворів для облаштування і досі невідома. А кому  така радість все ж трапилася – може спіткати інша невдача: більшість євродворів  після дощу перетворюються на ставочки, деякі з них через порушення техніки укладання плитки вже потихеньку тріщать по швам.

Економічні збитки:

 • в середньому один двір обходиться в 1 млн.грн.,
 • ремонтні роботи здійснюють кілька пов’язаних між собою організацій (зареєстровані за однією адресою, один директор),
 • використовується бруківка сумнівної якості,
 • вартість матеріалу могла б бути на 20% нижча за наявності конкурсних процедур.

Якщо не плитка, то асфальт

Багато галасу наробила новина про будівництво асфальтового заводу, завдяки чому вдасться оновити дорожнє покриття в місті.

На придбання заводу витрачено 13 млн. Обіцяли, що завод матиме потужність виготовляти 80 тонн асфальту за годину. Що з ним тепер? Нічогісінько. Він не працює. Кажуть, проблеми з документацією. Насправді ж проблема глибша – з безгосподарністю міської влади та некомпетентністю, що завадило довести важливу розпочату справу  до бажаного кінцевого результату.

– Минулого року ми поставили собі завдання придбати асфальтовий завод для покращення процесу ремонту доріг у нашому місті. Особлива потриба є на центральних магістралях – вулиці Харківська, Роменська, де потрібні для ремонту сотні тонн суміші. До реччі, саме з роменської ми і почнемо випробування цього заводу, – нотатка з інтерв’ю Олександра ЛИСЕНКА у 2017 році.

За вікном – середина 2018-го року… 13 млн.грн. просто смажаться на сонці без діла…

Колекторна труба все стерпить

Саме такий висновок можна зробити, якщо докладно розібратися із системою організації реконструкції каналізаційного колектора «Д.Коротченка-Кринична».  Труба вже давно волала про масштабну реконструкцію, і ось нарешті здійснилося! Браво міському голові! Із екранів ТВ ми бачимо щасливе обличчя пана мера, обіцянки в стислі терміни виконати всі роботи. Звучить цифра 25 млн.грн., саме стільки планувалося освоїти коштів в процесі реконструкції. А якщо глянути глибше показаної всім нам мальовничої картинки?

Економічні збитки:

 • багатостраждальну трубу придбали за 11,3 тис.грн./погонний метр, хоча можна було купити за 6,8 тис.грн.;
 • до кінця 2015 року роботи не виконалися, у першому півріччі 2016-го вже всі 25 млн.грн. згідно договору було виплачено підряднику. Однак «ця надійна компанія» виконала лише половину робіт.
 • на підряді почала працювати інша компанія,пов’язана з попередньою. Триває кримінальне провадження..

Цинічна «Романтика»

За доброю романтичною справою відродити молодіжний центр Сум стоїть цинічне прагнення замилити око сумчанам і цинічно приховати мільйонні відкати. Ще 10 років тому фахівці Академії будівництва України, обстеживши будівлю МЦ «Романтика» дійшли висновку про деформацію конструкції будівлі та фундаменту, вказавши фізичний знос МЦ на 60%. Тобто, таким чином визнали конструкцію аварійною. Для безпечного відновлення функціонування споруди необхідно посилити фундамент, відновити несучі конструкції. Це потребує значних коштів – практично стільки, скільки на будівництво нового центру. Що робить натомість міська влада? Оголошує про план освоїти на цьому проекті близько 30 млн.грн., що передбачає виконання здебільшого косметичних процедур – ремонт стелі, підлоги, укладання плитки, фарбування стін.

Збитки:

 • окрім економічних втрат заради «красивої картинки», можуть бути і значно небезпечніші наслідки – ненадійна конструкція, яку лише прикрасили, а не зміцнили, може завалитися в будь-який момент…

Тарифна політика

Чого тільки не ладні обіцяти перед виборами народні обранці, аби це подіяло на наївний електорат і вони віддали свої голоси за потрібну партію. Ахіллесову п’яту змученого народу нащупали правильно «білосердечні» – непомірно зростаючі тарифи. Дійсно, вагома проблема для збіднілого люду. І під гаслом «За справедливі тарифи!»  на коні довіри людей вони увірвалися в теплі чиновницькі крісла, де враз з ними трапилася амнезія. Вони наче й пам’ятають, що боролися за справедливі тарифи, однак аж ніяк для цього не роблять. Навпаки, підтримують їх систематичне зростання – за три роки володарювання сумської секти зросли кілька разів тарифи на проїзд у маршрутках та комунальному транспорті, підскочили ціни за опалення, ростуть тарифи на водовідведення. Міська влада за цим спостерігає, знизуючи плечима, що нічого вдіяти не може.

Економічні збитки:

Від тарифної політики влади збитки на власних гаманцях відчувають сумчани.

 • проїзд у маршрутках зріс з 3 грн. до 5 грн.;
 • ТОВ «Сумитеплоенерго» необґрунтовано підвищило тариф на 40%;
 • збільшено тариф на утримання будинків і прибудинкових територій на 40-50%;
 • підвищення тарифів на вивезення сміття для ТОВ «Сервісресурс»;
 • КП «Місьководоканал» пропонує підвищити тариф на 30-40%.

Золоті насоси для «Міськводоканалу»

На черговій сесії Сумської міської ради ухвалили рішення про узгодження інвестиційної програми КП «Міськводоканал». Підприємство планує закупити насоси, які в 5-10 разів дорожче аналогів українських виробників. Більше того, у Сумах налічується 15 виробників експлуатаційного насосного обладнання, які мають всі можливості задовольнити потреби «Водоканалу».

КП «Міськводоканал», в свою чергу, запевняє, що термін експлуатації насосів польського виробництва в 4 рази більша за українські аналоги  та енергоекономніша. Та навіть така економія аж ніяк не перекриває мільйонних витрат на закупівлю закордонного устаткування.

РЕЦЕНЗІЮ щодо обгрунтування Інвестпрограми з приводу необхідності й доцільності впровадження заходів надав і доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ, кандидат економічних наук Олександр МАЦЕНКО.

«Ознайомившись з Додатком 6 Інвестиційної програми можна зробити висновок, що приведені оціночні розрахунки є поверхневими і потребують уточнення та переоцінки. По-перше, виникає питання, чому КП «Міськводоканал» пропонує закуповувати обладнання не напряму у виробника, а у сумнівних фірм-посередників. Це призводить до його подорожчання мінімум у 1,5-2 рази.
По-друге, при оцінці ефекту від заміни насосів типу ЕЦВ на насосні агрегати «HYDRO-VACUUM» не приводиться вартість комплектуючих нового насосу та не беруться до уваги витрати на його ремонт. Врахована лише економія на споживанні електроенергії, яка є сумнівною і може бути оцінена лише в реальних умовах експлуатації насосів.
По-третє заміна електронасосного обладнання є приводом заміни й недовантажених трансформаторів, вартість яких не враховується при оцінці загального ефекту від заміни насосів.
Навіть якщо термін експлуатації польських насосів перевищує вітчизняні аналоги, дешевше закупити кілька насосів типу ЕЦВ, ніж один закордонний.

Економічні збитки:

Від закупівлі насосів на суму 3 978 000 грн. очікується  прямий матеріальний збиток на суму 2 565 000 грн.

 Найприкріше те, що далеко не весь перелік «визначних справ сумської секти», і їхня система та політика управління містом ніяк не змінюється на користь  благополуччя сумчан. Та чи бачать ці сумчани? Чи готові зняти «білосердечні окуляри»?

 

Информация о статье

Рубрики :
Коментарі відсутні.

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу e-mail адресу не побачать.