Гроші в трубу або як у Сумах колектор реконструювали

Гроші в трубу або як у Сумах колектор реконструювали

На сьогодні будівництво, точніше, за документами – реконструкція каналізаційного напірного колектору від діючої камери №19 по вул. Д.Коротченка до камери №31 по вул. Криничній – це чи не найцинічніший приклад розпилу бюджетних коштів та яскраве відображення фрази “гроші в трубу” (а в таку широченну трубу мільйони спускаються дуже легко).

На фото – 12.10.2015 початковий етап робіт з реконструкції колектора. Міський голова Лисенко О.М., у спеціально відзнятому за рахунок коштів платників податків сюжеті, розповідаючи про те, якого гарного сумського підрядника було обрано в червні, кілька разів наголосив  яка ж шикарна все ж буде використана труба: “Все йде по плану! Ми не помилилися – наша компанія працює, як треба! Головне – в цьому році закінчити роботи. Жодних відкатів не буде!” Начальник управління капітального будівництва Шилов В.В., підтримуючи шефа: “Всё будет хорошо! Мы взяли на себя ответственность. Объект под личным контролем мера города.”

Недаремно можновладці так захоплювалися даною трубою, бо на ній, схоже,  хтось добряче “нагрівся”: закуповували трубу за ціною 11,3 тис.грн. за погонний метр (нижче прайс постачальника із неймовірвним скачком цін саме на нашу номенклатуру):

При тому, що на наш запит цінової пропозиції за допомогою сторонньої організації той самий постачальник запропонував ціну 7,6 тис.грн.

А на сайті конкурента вартість складала на той момент 6,8 тис. грн.

Тобто, лише на закупівлі 1 км. труб в чиюсь кишеню було “зекономлено” близько 4 млн.грн.? (а довжина колектора 3,113 км) Нагадаємо слова мера: “Все йде по плану. Жодних відкатів не буде!”

До кінця року, звісно ж, нічого не закінчено.

В першій половині 2016-го вже всі трохи менше 25 млн.грн. згідно договору було виплачено підряднику.

Витяг з порталу Є-data:

Однак, виконала “іхня компанія, в якій вони не помилилися, та яка все робить як треба” лише половину робіт. Що робить влада в особі місього голови та керівника управління капбудівництва? Проводить претензіно-позовну роботу, щоб примусити порушника виконати свої зобов’язання?

Зовсім ні! Вони розповідають що “долар был 8, стал 25, всё подорожало в 2 раза” та оголошують новий тендер. Тут знову нестиковочка: з моменту підписання договору (а підрядник погодився з договірною ціною “у цінах станом на 11.08.2015”) до моменту оголошення дублюючого тендеру долар виріс на 16%, а не втричі, а рівень інфляції склав 8%, і аж ніяк ціни зразка 2016 року від 2015-го удвічі не відрізнялися.

 

Тобто, далі оголошується дублююча процедура закупівлі на той самий об’єкт! Ви гадаєте, що двічі придбати один товар неможливо? А ось вам! Підписується договір вартістю 24,4 млн.грн. із пов’язаною компанією з майже аналогічною назвою та зареєстрованою за тією ж адресою.

За зверненням Громадської експертної комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету, Сумською місцевою прокуратурою у серпні 2016 року розпочинається кримінальне провадження за фактом заволодіння бюджетними коштами службовими особами Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради.

Після чого відбувається кількаразова перереєстрація фірм-близнюків, зміна юридичної адреси та  засновників:

Як нам стало відомо із відкритих реєстрів, у ході кримінального провадження виявлено, що понад 21 млн.грн. підрядником ПП “ЮМО” було використано на закупівлю труб та перераховано компанії ТОВ “Округ” (с. Миколаївка, Харківська область) зі статутним фондом у 1,5 тис.грн., створеній за три тижні після підписання договору, яка на момент проведення слідчих дій виявилася відсутнею за місцем реєстрації.

Через дану “фірму-прокладку” придбано труби у ТОВ “ТД “Євротрубпласт” (Рубіжне, Луганська область) виробництва Клімовского трубного заводу, що у Російській Федерації.

Крім того, “надійний підрядник” за субпідрядом орендував техніку у фірми (ТОВ “БКМ-14”), у якої згідно із інформацією компетентних органів відсутня зареєстрована спецтехніка та склади у підприємця, що не володіє відповідними приміщеннями. Знайти “лебединську” фірму орендодавця правоохоронці теж не змогли, бо її аналогічним чином не виявилося за місцем реєстрації.

Кінцеві бенефіціари обох субпідрядників зареєсровані на окуповані території: засновник ТОВ “Округ” у м. Донецьк, а ТОВ “БКМ-14” – у м. Стаханов Луганської обл.

Про фіктивність та пов’язаність згаданих компаній (ЮМО, Округ, БКМ-14) свідчить той факт, що послуги з реєстрації-перереєстрації їм надавала одна особа, яка в підсумку стала причетною до зникнення бухгалтерських документів ПП “ЮМО” – згідно із заявою до поліції, їх викрали із автомобіля даної особи.

На сьогодні об’єкт досі не завершено.

Згідно другого дублюючого договору замовником оплачено (згідно  Є-data) майже 21 млн.грн.

Сумарно сплачено обом підрядникам вже 46 млн. І вже йдуть розмови про необхідність продовження гілки…

От вам яскравий приклад того, як “Все йде по плану!”, і понад 20 зайвих мільйонів з бюджету міста (тобто з податків кожного сум’янина) через чудову трубу перетікають у чиїсь кишені і потім у когось “Всьо будєт хорошо!”.

 

Информация о статье

Коментарі відсутні.

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу e-mail адресу не побачать.